Дослідження динаміки виробництва зернових і олійних культур в Україні
За останні 5 років в Україні спостерігається значне зростання виробництва зернових і олійних культур. В першу чергу, це пов'язано з інтенсивним фінансуванням, яке проводилося відразу після закінчення економічної кризи. По-друге, з'явилися поліпшені технології вирощування сільськогосподарських культур. По-третє, є позитивна динаміка попиту на вітчизняний продукт не тільки всередині держави, але і за його межами. По-четверте, спостерігається підйом і інтенсивний розвиток професійних транспортних компаній, які використовують автомобільні зерновози, альтернативи яким в плані збору врожаю з полів поки немає. У даній статті ми розглянемо кожну з цих тенденцій більш детальніше.
Збільшення зростання врожайності зернових — це не міф, це реалії
Значні інвестиції в аграрний сектор, які були вкладені в період з 2008-го по 2013 рік, мали позитивний результат. Вже з 2013-го і по сьогодні спостерігаються зростання і стабілізація виробництва зернових культур в Україні. Більш того, починаючи з 2010 року здійснювалися інвестиції у передові технології. Зростання імпорту посівного матеріалу, захисних засобів, техніки та обладнання — головні докази даної тенденції. Таким чином, вже з 2015 року врожаї стабілізуються і спостерігається значне збільшення частки експорту. В цілому можна не тільки зберегти позитивну динаміку зростання врожайності зернових, але і поліпшити її. Використання добірного посівного матеріалу, сертифікованих засобів захисту рослин, більш просунутого в технічному плані обладнання та застосування високоякісних мінеральних добрив згідно встановлених норм, — всі вище перераховані фактори, безумовно, дадуть свої плоди.
Збільшення виробництва олійних культур
Соняшник, ріпак і соя — ключові олійні культури в Україні. За аналогією з зерновими, так само спостерігається позитивна динаміка збільшення врожайності і цих сільськогосподарських рослин. У 2011-2016 рр. врожайність зросла з 13 млн. тонн до 20 млн. тонн, що склало 48%. 2016 рік був найбільш продуктивним у частині соняшнику, — 14,4 млн. тонн. Цьому сприяли стабільний приріст посівних площ і середнього показника врожайності.
Зерновий та олійний ринок України: перспективи
Наша держава володіє потужним потенціалом в контексті зростання виробництва зернових і олійних культур. Адже всього за 10 років середньорічний показник виробництва зерна зріс удвічі. Вдосконалюючи аграрні технології, оновлюючи технічний парк, покращуючи якість посівних матеріалів і захисних засобів, збільшуючи частку удобреному площі, можна не тільки зберегти ці показники, але й примножити їх. Більшою мірою аграрії роблять ставку на відчутне зростання виробництва олійних культур, так як, в порівнянні із зерном, це найбільш рентабельний бізнес.
Тенденції зернового експорту
Україна експортує зерно власного виробництва в більш ніж 100 країн: пшениця — Північна Африка і Близький Схід, Азія і суб-Цукру, ячмінь, фуражне зерно — Саудівська Аравія. Чисельність світового населення, яка збільшується швидкими темпами, а також зростання доходів в країнах — два найголовніших каталізатора збільшення попиту на українське зерно і, як наслідок, поліпшення динаміки врожайності в країні.
Сучасні реалії зерноперевозок автотранспортом
За рахунок високого експортного потенціалу (особливо в 2012-2015 рр..), неорганізованого управління залізничним транспортом, зростання тарифів залізниці, на перший план вийшли поставки зерна автомобільним транспортом. Цей сектор почав своє інтенсивний розвиток. Так, в країні з'явилось безліч успішних транспортних компаній, основним родом діяльності яких стали перевезення зернових та олійних культур. ТОВ «ХАРТРАНС» — одна з них. Ведуча транспортна компанія, в оренді у якої понад 50 сучасних вантажних автомобілів для безпечної та оперативної транспортування сільськогосподарських вантажів, у тому числі і зернових, олійних культур. На руку ТОВ «ХАРТРАНС» була і модернізація портів, зокрема будівництво нових терміналів, удосконалення та розширення мощностного потенціалу розвантажувального сектора автомобілів. Як наслідок, збільшення площ для вантажних авто приватними портами, а також поява сучасного обладнання для розвантаження.
Таким чином, уклавши договір з ТОВ «ХАРТРАНС» на одноразову або регулярну доставку, Ви можете бути впевнені: вантаж буде доставлений в цілості й схоронності, з найменшими матеріальними затратами і в найкоротші терміни. При цьому, цінова політика ТОВ «ХАРТРАНС» — одна з найдемократичніших в Україні. Закупівля зернових та олійних культур — ще одне важливою напрямок діяльності компанії. Звертайтеся!